👤

8. Ela miała 35 zł. Kupiła w sklepie papierniczym piórnik za
14,45 zł, a potem w lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało
jej 18 zł i 15 gr. Ile kosztowały lody?




(Trzeba sposobem pisemnym )


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

35.00 -

14.14

18.15

_____

02.71

Lody kosztowały 2.71

to łatwe, wytulmacze ci❤️:

35zł-14zł 45gr=20zł 55gr a jeśli to odejmiesz 20zł 55gr od 18zł i 15 gr to wyjdzie ci 2zł i 40 gr! i tyle właśnie kosztują lody (: odpowiedź: Lody kosztują 2zł i 40gr .

mam nadzieję że pomogłam <33