👤

DAJE NAJ Oblicz wartość siły wypadkowej działającej na ciało o masie 0,3 t jeśli pod działaniem tej siły porusza się z przyspieszeniem 2 m/s²

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\m = 0,3 \ t = 0,3\cdot1000 \ kg = 300 \ kg\\a = 2\frac{m}{s^{2}}\\Szukane:\\F_{w} = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki\\\\a = \frac{F_{w}}{m} \ \ \rightarrow \ \ F_{w} = m\cdot a\\\\F_{w} = 300 \ kg\cdot2\frac{m}{s^{2}}\\\\\boxed{F_{w} = 600 \ N}[/tex]

Odp. Siła wypadkowa ma wartość 600 N.

Dane

m = 0,3t = 300kg

a = 2m/s²

Szukane

F = ?

Wzór

[tex]F = m \times a[/tex]

Obliczenia

[tex]F = 300kg \times 2 \frac{m}{ {s}^{2} } = 600N[/tex]

[tex] \huge{\boxed{F = 600N}}[/tex]