Odpowiedź :
Odpowiedź:
m = 4 kg
F = 8 N
-------------------
a ?
F = m*a /:m
a = F/m = 8N/4kg = 2 m/s²
Odp. a = 2 m/s²
[tex]Dane:\\m = 4 \ kg\\F_{w} = 8 \ N\\Szukane:\\a = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki \ Newtona:\\\\a = \frac{F_{w}}{m}\\\\a = \frac{8 \ N}{4 \ kg} = \frac{8 \ kg\cdot\frac{m}{s^{2}}}{4 \ kg}\\\\\boxed{a = 2\frac{m}{s^{2}}}[/tex]
Odp. Sanki poruszają się z przyspieszeniem a = 2 m/s².