Odpowiedź :
Odpowiedź:
1]
a=6cm 1/2 a=3 cm
c= 5cm h= wysokosc opuszczona na a
h=√( 5²-3²)=4 cm
P =1/2 ah=1/2*6*4=12
R= a*c²/ 4 P= 6*5²/4*12= 150/48=3,125 cm
2]
środkowa poprowadzona na przeciwprostokątną c jest równa jest połowie
c= 2R= 12cm 1/2 c= 6 cm= dł. srodkowej
środek ciezkosci dzieli srodkową w stosunku 1:2
6:3= 2cm = szukana odległosc
3]
R= 10cm c= 2*10=20 cm
3x i 4 x= dł. przyprostokatnych
(3x)²+(4x)²= 20² 25x²=400 x²=16
x=4cm
a= 3*4=12cm b= 4*4=16 cm = dł. przyprostokatnych
Szczegółowe wyjaśnienie: