zadanie w załączniku,tylko pls z działaniami!!

Odpowiedź:
v = s/t
s = v * t
a) v = 6m/min
t= 10s = 1/6min
s = 6 * 1/6 = 1m
b) v = 5km/min t = 120s = 2min
s = 5 * 2 = 10km
c) v = 10m/s t = 5min = 300s
s = 10 * 300 = 3000 m
d) v = 6m/s t = 0,5h = 1800s
s = 6 * 1800 = 10800m = 10,8km
Szczegółowe wyjaśnienie: