👤

Samochód porusza się ze stałą prędkością 36 km/h. Oblicz siłę ciągu silnika, jeżeli jego moc chwilowa wynosi 3000W.

Odpowiedź :

P=W/t, W=F*s;

//podstawiaienie W we wzorze na moc

P=F*s/t=F*V

//przekształcenie wzoru, by ułatwić liczenie

P=F*V => F=P/V

//zmiana jednostek

V= 36km/h=10m/s

//podstawienie do wzoru

F=P*V=3000/10=300N