👤

ile czasu zajmie podróż samochodem z Wrocławia do Łodzi ze średnią prędkośćią 50km/h? Odległość między tymi miastami wynośi 200km.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]200:50=4\\\\Odpowiedz:4 godziny[/tex]

Odpowiedź:

50 km- 1 godz.

200km- x godzin

 200*1 : 50= 200:50= 4  godziny.

Podróż ta zajmie 4 godziny.

Szczegółowe wyjaśnienie: