Odpowiedź :
Odpowiedź:
D) 2 250J
Wyjaśnienie:
Dane Szukane
C = 2 mF = 0,002 F E = ?
U = 1500 V
E = W = [tex]\frac{1}{2} *C*U^{2}[/tex] = [tex]\frac{1}{2}[/tex] * 0,002 F (1500 V[tex])^{2}[/tex] = 0,001 F * 2250000 [tex]V^{2}[/tex] =
E = 2250 J
Odpowiedź:
D) 2 250J
Wyjaśnienie:
Dane Szukane
C = 2 mF = 0,002 F E = ?
U = 1500 V
E = W = [tex]\frac{1}{2} *C*U^{2}[/tex] = [tex]\frac{1}{2}[/tex] * 0,002 F (1500 V[tex])^{2}[/tex] = 0,001 F * 2250000 [tex]V^{2}[/tex] =
E = 2250 J