👤

Zmieszano 25ml roztworu zawierającego 10 milimoli Na2CO3 z taką samą objętością roztworu CaCl2 o stężeniu 2mol/l a następnie dopełniono wodą do objętości 100ml. Obliczyć stężenie molowe jonów pozostających w roztworze
(odp. Na+=0,2 mol/l ; Ca+=0,4mol/l ; Cl-=1,0 mol/l)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

stężenie wapnia wyszło mi inne, reszta się zgadza. należy pamiętać, że 1 cm3 to 1 ml, 1 milimol to 0,001 mola, a 1 litr to 1 dm3, czyli 1000cm3.

Zobacz obrazek Stvdytosia

Go Studier: Inne Pytanie