👤

0 25 Do 8 kg solanki o stężeniu 5% dodano soli i otrzymano solankę o stężeniu 24%. Ile soli dosypano? pliss szybko​

Odpowiedź :

8kg • 5% = 0.4kg (ilość soli przed wsypaniem)

5%=0.4kg

24%=x

(mnożenie na krzyż)

5x = 9.6/:5

x=1.92kg( ilość soli po wsypaniu)

1.92 - 0.4 = 1.52kg ( ilość dosypanej soli)

Odp: Dosypano 1.52kg soli.