👤

24 Do 18 kg solanki o stężeniu 10% dodano 2 kg soli. Jakie stężenie ma uzyskana solanka?
we plis ktoś nawet od kogoś skopiuje i wkleji​


Odpowiedź :

10% = 10/100 = 1/10

18 kg * 1/10 = 1,8 kg soli jest w solance 10%

(1,8 kg + 2 kg)/(18 kg + 2 kg) * 100% = 3,8 kg/20 kg * 100% = 0,19 * 100% =

= 19% - stężenie solanki po dodaniu 2 kg solikg soli

Licze na naj

19%- jeżeli zadanie zamknięte, 1,8kg soli, 16,2kg wody 3,8kg soli w 16,2kg wody