👤

Samochód przebył drogę 240 km w ciągu 2,5 godziny. Oblicz szybkość średnią samochodu.
a) szybkość wyraź w kilometrach na godzinę i w metrach na sekundę,
b) sporządź wykres zależności drogi od czasu i wykres zależności prędkości od czasu dla tego ruchu.​


Odpowiedź :

[tex]s=240km\\t=2.5h\\[/tex]

[tex]V=\frac{s}{t}=\frac{240}{2.5}=96km/h=27m/s[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie