👤

ile gramów potasu będzie się znajdować w 172 g tlenku potasu

pls mam to na poniedziałek


Odpowiedź :

Odpowiedź:

mK20=2×39u+16u=78+16=94u

94u=172 g

78u=x g

x=78u×172g/94u=13416/94=142,7 g

Odpowiedź: w 172 g tlenku potasu znajduję się 142,7 g potasu

Go Studier: Inne Pytanie