Odpowiedź :
Trasa
[tex]12 + 12 = 24km[/tex]
Czas
[tex]42 + 30 = 72min = \frac{72}{60} h = 1 \frac{12}{60} h = 1 \frac{1}{5} h = 1.2h[/tex]
Prędkość
[tex]v = \frac{24}{1.2} = 20 \frac{km}{h} [/tex]
[tex] \boxed{ \boxed{Odp.A}}[/tex]
Trasa
[tex]12 + 12 = 24km[/tex]
Czas
[tex]42 + 30 = 72min = \frac{72}{60} h = 1 \frac{12}{60} h = 1 \frac{1}{5} h = 1.2h[/tex]
Prędkość
[tex]v = \frac{24}{1.2} = 20 \frac{km}{h} [/tex]
[tex] \boxed{ \boxed{Odp.A}}[/tex]