👤

Poproszę pomoc z Fizyki
W ziemię uderzył piorun. Czas wyładowania wynosił 5ms (mili sekund), a
ładunek q przeniesiony między chmurą a ziemią miał zaś wartość 6 C. Ile wynosi
natężenie prądu w tym piorunie?


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

t=5ms=0,005 s

q=6 C

I=q/t= 6/0,005=1200A

Dane

t = 5ms = 0,005s

q = 6C

Szukane

I = ?

Wzór

[tex]I = \frac{q}{t} [/tex]

Obliczenia

[tex]I = \frac{6}{0.005} = 1200A[/tex]