Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)
Statek przeplynie 4(40 + 3) = 172 km,
trawa przepłynie 4⋅3 = 12 km
b)
Po 4 h statek od trawy bedzie w odleglosci 472 - 12 = 460 km
c)
Po 4 h pod prąd rzeki statek przeplynie 4(40 - 3) = 148 km,
trawa przepłynie w przeciwnym kierunku niż statek: 4⋅(-3) = - 12 km
d)
Po 4 h będą w odleglości 148 - (-12) = 160 km
Szczegółowe wyjaśnienie:
a)
Statek przeplynie 4(40 + 3) = 172 km,
trawa przepłynie 4⋅3 = 12 km
b)
Po 4 h statek od trawy bedzie w odleglosci 472 - 12 = 460 km
c)
Po 4 h pod prąd rzeki statek przeplynie 4(40 - 3) = 148 km,
trawa przepłynie w przeciwnym kierunku niż statek: 4⋅(-3) = - 12 km
d)
Po 4 h będą w odleglości 148 - (-12) = 160 km