👤


5. Pole podstawy ostrosłupa wynosi 6 cm², a jego wysokość – 15 cm. Oblicz objętość tego ostrosłupa.


Odpowiedź :

[tex]a = 6 \ cm^{2}\\H = 15 \ cm\\\\V = \frac{1}{3}P_{p}\cdot H\\\\V = \frac{1}{3}\cdot6 \ cm^{2}\cdot15 \ cm\\\\\boxed{V = 30 \ cm^{3}}[/tex]