Odpowiedź :
Odpowiedź:
ilość atomów węgla-n
80%=12n*100/30
2400=1200n
n=2
masę 30 g/mol ma etan
mC2H6=2*12+6*1=24+6=30
odp. C2H6-etan
Odpowiedź:
ilość atomów węgla-n
80%=12n*100/30
2400=1200n
n=2
masę 30 g/mol ma etan
mC2H6=2*12+6*1=24+6=30
odp. C2H6-etan