Odpowiedź :
Odpowiedź:
p=1/2[a+b]*h
p=1/2*24cm*3cm
p=36cm kwadratowe
obw.=a+b+d+c
obw.=14cm+10cm+5cm+3cm
obw.=32cm
* czyli mnożenie
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Oblicz pole i obwód trapezu prostokątnego o ramionach 3 cm i 5 cm oraz podstawach 10 cm i 14 cm.
Obwód : 10 cm + 14cm+ 3cm+5cm=32cm
Pole:
P= (a+b) * h P= (10 + 14) * 3 (24*3) : 2 = 36
------------ ---------------- P= 36cm2 ( kwadratowych )
2 2
Odp. Pole tego trapezu wynosi 36cm2 ( centymetrów kwadratowych), a obwód 32cm