plissska jak najszybciej bo muszę wysłać do 17:20.

Odpowiedź:
a) C3H7COOH
m= 4*12u +8*1u + 2*16u = 88u
%C = 48/88*100% = 54,5%
b) HCOOH
m= 12u + 2u + 32u = 46u
%C= 12/46*100% = 26,1%
Wyjaśnienie: