oblicz obwód tego trójkąta skoro wiadomo że pole wynosi 14 cm

Odpowiedź:
P= 1/2* a*4=14 2a=14 a=7 = dł. podstawy
lewy trójkat jest równoramienny, czyli lewe ramie trójkata ma dł. 4√2
obwód = 2*7+4√2= 14+4√2
Szczegółowe wyjaśnienie: