Zadania sa z tematu układ równań.
1. Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 29 zł. Za 2 kg jabłek i 1 kg gruszek zapłacono 10 zł. Oblicz cenę 1 kg jabłek i 1 kg gruszek.
2. Suma dwóch liczb wynosi 39 zł. Znajdź te liczby jesli jedna jest o 17 większa od drugiej.