👤

Każda z narysowanych niebieskich linii stanowi element projektu broszki, która ma być wykonana z cienkiego srebnego drutu. Ile centymetrów takiego drutu potrzeba do wykonania tej ozdoby? Wynik podaj z dokładnością do 1mm. Do obliczeń przyjmij n=3,14

Każda Z Narysowanych Niebieskich Linii Stanowi Element Projektu Broszki Która Ma Być Wykonana Z Cienkiego Srebnego Drutu Ile Centymetrów Takiego Drutu Potrzeba class=

Odpowiedź :

a)

[tex]r=\frac44=1cm\\d=2r=2cm\\\\Ob_1=2*4cm+2*2cm=8cm+4cm=12cm\\Ob_2=\pi d=2\pi cm\\Ob=Ob_1+2*Ob_2\\Ob=12cm+2*2\pi cm=12cm+4\pi cm=12cm+12.56cm=24.56cm=24.6cm[/tex]

b)

[tex]Ob=3*2\pi*1cm+3*2cm=6\pi cm+6cm=18.84cm+6cm=24.84cm=24.8cm[/tex]

c)

[tex]Ob_1=2\pi*2cm=4\pi cm\\\\Ob_2=2\pi *1cm=2\pi cm\\\\Ob=Ob_1+2*Ob_2=4\pi cm+2*2\pi cm=4\pi cm+4 \pi cm=8\pi cm=25.12cm=25.1cm[/tex]