👤

W pierwszej sekundzie ruchu ciało przebyło drogę 2m. Oblicz:
a) drogę w 4 sekundzie
B) drogę w 7sekundzie
C) drogę w 12 sekundzie ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane: s=2m

t=1s

Szukane: v=?

s=?

v=s/t v=2m:1s=2m/s

a) t=4 s=v*t s=2m/s*4= 8m

B) s=2m/s*7s= 14m

C) s=2m/s*12s= 24m

Wyjaśnienie: