👤

Proszek do prania można kupić w pakowaniu o wadze 2,5kg za 27,50zł lub w opakowaniu 60dag za 7,20zl. W którym opakowaniu 10 dag proszku jest tańsze? O ile złotych tańsze?

PROSZE O ODPOWIEDZ. DAJE NAJ!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 dag proszku jest tańsze o 10 groszy w większym opakowaniu.

Szczegółowe wyjaśnienie:

2,5 kg - 27,50zl

60 dag - 7,20 zł

7,20 zł : 6 = 1,20zl cena za 10 dag w małym opakowaniu

2.5 kg - 27,50zl

10 dag - x

2,5 kg = 250dag

10dag ×27,50 zl

_____________ = 1,1 zł

250dag

cena za 10 dag w dużym opakowaniu - 1,1zl

1,20 zł- 1,1 zł = 0,1 = 10 groszy

Go Studier: Inne Pytanie