Oblicz drogę które przebyło ciało poruszające się z przyśpieszeniem 0,5 m/s2 przez 9 sekund. daje naj

Odpowiedź:
20,25m
Wyjaśnienie:
a - przyspieszenie
a = 0,5m/s2
t - czas
t = 9s
S = droga
S = (at^2)/2
S = (0,5m/s2*9^2)/2 = 20,25m
Odpowiedź:
Ciało przebyło drogę 20,25 m
Wyjaśnienie:
Wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym (przy założeniu, że na początku ciało było w spoczynku):
[tex]s=\dfrac{at^2}{2}[/tex]
podstawiamy dane:
[tex]s=\dfrac{\text{0,5}\cdot 9^2}{2}=\text{20,25}\;[m][/tex]