👤

Pani Joanna kupiła m kg wiśni po t zł za 1 kg oraz o 40% więcej truskawek, które były tańsze o 30% od wiśni. Ile zapłaciła?

Odpowiedź :

Wisnie:

  • ilosc: m
  • cena: t
  • Do zaplaty: mt

Truskawki:

  • ilosc: 1.4m
  • cena: 0.7t
  • Do zaplaty: 1.4m*0.7t=0.98mt

Suma: mt+0.98mt=1.98mt