👤

5. Samochód pani Ani spala przeciętnie 5 litra benzyny na 100 km. Pani Ania przejechała
500 km. Ile zapłaciła za benzynę, jeśli 1 litr kosztuje 6 zł?
ptthoorn


Odpowiedź :

Odpowiedź:

500:100=5

czyli Ania kupiła : 5*5 l=25 l    i   zapłaciła : 25*6=150 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: