👤

Przez opornik o oporze 1,1 kilooma płynie prąd o natężeniu 50 mA. Jakie jest napięcie zasilacza? Narysuj schemat obwodu. Dziękuje z góry za odpowiedź :D

Odpowiedź :

Odpowiedź:

R =  1,1 kΩ = 1100 Ω

I = 50 mA = 0,05 A

---------------------------

U = ?

U = I*R = 1100Ω * 0,05A = 1100 * 5/100 = 5500/100 = 55 V

U =  55 V

Wyjaśnienie:

Zobacz obrazek Pw570macwies