Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy=10 cm Pp=a²=10²=100
H= wysokosc bryły= 8 cm V= 1/3*8*100=800/3 cm ³
1/2 a= 5 cm h= wysokosc sciany bocznej
h²= H²+(1/2 a)²= 8²+5²=89 h=√89
Pb= 4*1/2 ah=2*10*√89=20√89
Pc= 20√89+100=20(√89+5)cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: