👤

5 lo Krawędź podstawy ostrosłupa prawidłowego czworokątnego ma długość 5 cm, a jego wysokość jest równa 6 cm. Objętość tego ostrosłupa wynosi B. 30 cm3. C. 50 cm? D. 150 cm3. A. 10 cm.
Na teraz!!! ​


5 Lo Krawędź Podstawy Ostrosłupa Prawidłowego Czworokątnego Ma Długość 5 Cm A Jego Wysokość Jest Równa 6 Cm Objętość Tego Ostrosłupa Wynosi B 30 Cm3 C 50 Cm D 1 class=

Odpowiedź :

[tex]V = \frac{Pp \times H}{3} [/tex]

Pole podstawy

[tex]a \times a = 5 \times 5 = 25 {cm}^{2} [/tex]

Objętość

[tex]V = \frac{25 \times 6}{3} = 25 \times 2 = 50 {cm}^{3} [/tex]

[tex] \huge \boxed{Odp.C}[/tex]