👤

Za 2,4 kg pierniczków babcia Frania zapłaciła 65,28 zł. Ile kosztuje kilogram tych pierniczków?

Prosiłbym także o wyjaśnienie.


Odpowiedź :

65,28zł/:2,4 = 27,2
Odp. Kilogram tych pierniczków kosztuje 27,2zł.

Żeby obliczyć ile kosztuje kilogram tych pierniczków skoro za 2,4kg zapłaciła 65,28 zł trzeba podzielić 2,4 przez 65,28.

Odpowiedź:

65,28 : 2,4 =27.2

zaplacila za 1 kg 27,2 zlote

Szczegółowe wyjaśnienie: