Odpowiedź :
Dane:
U=230V
I=0,5A
t=4,5h
c=0,4zł/kWh
K=?
K=A*c gdzie A- zużyta energia w kWh, c- cena jednostkowa energii
A=P*t gdzie P- moc odbiornika, t- czas przez który odbiornik był włączony
P=U*I gdzie U- napięcie, I- natężenie płynącego prądu
P=230V*5A=115W
A=115W*4,5=517,5Wh=0,5175Wh
K=0,5175Wh*0,4zł/kWh=0,207zł
Odp. Koszt energii wyniesie w zaokrągleniu 0,21zł