👤

Oblicz moc żarówki, przez którą przepływa prąd o natężeniu 5A pod napięciem 20v w czasie 3s

Odpowiedź :

I=5 A

U=20 V

t=3 s

P = ?

Moc wydzielana w urządzeniu elektrycznym jest iloczynem przyłożonego napięcia i natężenia prądu płynącego przez to urządzenie. Czas potrzebny jest do obliczenia pracy prądu

[tex]W=P*t=U*I*t[/tex]

Mamy obliczyć moc żarówki. Z danych możemy wyliczyć moc wydzieloną na niej. Jej znamionowa może być inna.

[tex]P=U*I=20 \ [V]*5 \ [A]=100 \ W[/tex]