👤

2. Oblicz, jak długą trasę s pokona pieszy, jeśli porusza się z prędkością średnią podanym czasie t.Uzupełnij tabelę. 2h 0,5 h 1,5 h 70 m min 10 min 5​

2 Oblicz Jak Długą Trasę S Pokona Pieszy Jeśli Porusza Się Z Prędkością Średnią Podanym Czasie TUzupełnij Tabelę 2h 05 H 15 H 70 M Min 10 Min 5 class=

Odpowiedź :

[tex]s = v \times t[/tex]

a)

10min

[tex]s = 70 \frac{m}{min} \times 10min = 700m = 0.7km[/tex]

b)

2h = 120min

[tex]s = 70 \frac{m}{min} \times 120min = 8400m = 8.4km[/tex]

c)

0,5h = 30min

[tex]s = 70 \frac{m}{min} \times 30min = 2100m = 2.1km[/tex]

d)

1,5h = 90min

[tex]s = 70 \frac{m}{min} \times 90min = 6300m = 6.3km[/tex]