👤

Motocyklista rozpędza się z przyśpieszeniem 5m/s2. Oblicz w jakim czasie motocyklista ten rozpędzi się od 5m/s do 25m/s. Oblicz jaką drogę przebędzie motocyklista w tym czasie.

Odpowiedź :

Dane

[tex]a = 5 \frac{m}{ {s}^{2} } [/tex]

[tex]Vp = 5 \frac{m}{s} \\ Vk = 25 \frac{m}{s} [/tex]

Szukane

t = ?

Wzór

[tex]a = \frac{Vk - Vp}{t} | \times t \\ at = Vk - Vp | \div a \\ t = \frac{Vk -Vp }{a} [/tex]

Obliczenia

[tex]t = \frac{25 \frac{m}{s} - 5 \frac{m}{s} }{5 \frac{m}{ {s}^{2} } } = \frac{ 20 \frac{ \not m}{ \not s} }{5 \frac{ \not m}{ \not {s}^{2} \bold{_s} } } = \boxed{ \boxed{ 4s}}[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie