👤

Wiedząc że zawartość procentowa żelaza w magnetycie wynosi 72%. Oblicz jaka masa żelaza znajduje się w 500kg tej rudy żelaza. Daje naj!

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100% - 500kg

72% - x

x = 72% * 500kg / 100%

x = 36000kg / 100

x = 360kg