👤

Zad.4 W drużynie harcerskiej średnia wieku piętnastu harcerzy wynosi 14 lat, a jeśli uwzględnimy wiek drużynowego, to średnia wieku wzrośnie do 14,5. Ile lat ma drużynowy?​

Odpowiedź :

[tex]15 \times 14 = 210[/tex]

[tex]14.5 = \frac{210 + x}{16} | \times 16 \\ 232 = 210 + x \\ \boxed{x = 22lat}[/tex]

Ma 22 lata