Błagam o pomoc z fizyką
Daje naj

Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
S₁ = 0.01 m² F₁ =? F₁/S₁ = F₂/S₂
S₂ = 1 m²
m = 1000 kg
g = 10 N/kg
F₂ = m*g
F₂ = 1000 kg*10 N/kg = 10000 N
Rozwiązanie
F₁/S₁ = F₂/S₂
F₂*S₁ = F₁*S₂
F₁ = F₂*S₁/S₂
F₁ = 10000 N*0,01 m²/1 m²
F₁ = 100 N
Odp. Należy działać siłą 100 N
[tex]Dane:\\S_1 = 0,01 \ m^{2}\\m_2 = 1000 \ kg\\S_1 = 1 \ m^{2}\\g = 10\frac{N}{kg}\\Szukane:\\F_1 = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ prawa \ Pascala:\\\\\frac{F_1}{S_1} = \frac{F_2}{S_2}\\\\F_1\cdot S_2 = F_2\cdot S_1 \ \ /:S_2\\\\F_1 = F_2\cdot\frac{S_1}{S_2}\\\\F_2 = m_2\cdot g = 1000 \ kg\cdot10\frac{N}{kg} = 10 \ 000 \ N\\\\F_1 = 10000 \ N\cdot\frac{0,01 \ m^{2}}{1 \ m^{2}}\\\\F_1 = 10000 \ N\cdot0,01\\\\\boxed{F_1 = 100 \ N}[/tex]
Odp. Należy działać z siłą F₁ = 100 N.