👤

Powierzchnia Madrytu wynosi 607 km?, Warszawy 51 724 ha, a Londynu 1572 mln m². Oceń prawdziwość podanych zdań. Wybierz P, jeśli zdanie jest praw- dziwe, albo F - jeśli jest fałszywe.

Powierzchnia Warszawy jest najmniejsza, a powierzchnia Londynu - największa.

Powierzchnia Madrytu po zaokrągleniu do 100 km² stanowi około 38% powierzchni Londynu.


PROSZĘ SZYBKO I W MIARĘ "WYJAŚNIONE" / ZAMIENIONE NA NP. KILOMETRY​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Madryt= 607  km ²

Warszawa= 51724  ha= 517,24 km ²

Londyn= 1572 000 000m²= 1572 km²

............................................................................

1) prawda, bo 517,24  to liczba najmniejsza, a 1572  najwieksza

2)38% z 1572=0,38*1572= 597,36 km²  = prawda

Szczegółowe wyjaśnienie: