👤

średnia wzrostu 20 uczniów klasy Ia wynosi 172cm. Do klasy przyszedł nowy uczeń i
wówczas średnia wzrostu wzrosła o 0,5cm. Jaki wzrost ma nowy uczeń ?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x = 182,5 cm

Szczegółowe wyjaśnienie:

x - wzrost nowego

było 20 osób o średnim wzroście 172

jak doszedł nowy uczeń to osób było 21 o średnim wzroście 172,5

[tex]\frac{20 *172 + x}{21}[/tex] = 172,5   / · 21

20 · 172 + x = 21 · 172,5

3440 + x = 3622,5

x = 3622,5 - 3440

x = 182,5 cm