pilne!!!!! na jutro do 9

Odpowiedź:
Zad. 1
V= Pp* H
H=1,4 dm = 14 cm
V= 85*14=1190cm
Zad.2
Pole podstawy
5dm= 50 cm
50*35=1750cm2
Objętość
0,8=80cm
V=1750*80=140000cm3
Szczegółowe wyjaśnienie:
Proszę i liczę na naj :)