Odpowiedź :
Odpowiedź:
h = a * t^2 / 2
2h = a * t^2
t^2 = 2h/a
t^2 = 20 * 2 / 9,81 ≈ 4,077
t ≈ 2,02 s
---------------------------------
v = v0 + g * t
v = g * t
v = 9,81 * 2,02 ≈ 19,82 m/s
Odpowiedź:
h = a * t^2 / 2
2h = a * t^2
t^2 = 2h/a
t^2 = 20 * 2 / 9,81 ≈ 4,077
t ≈ 2,02 s
---------------------------------
v = v0 + g * t
v = g * t
v = 9,81 * 2,02 ≈ 19,82 m/s