Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Wzór soli NaClO₄
1. wodorotlenek + kwas = sól + woda (reakcja zobojętniania)
NaOH + HClO₄ = NaClO₄ + H₂O
2. metal (aktywny) + kwas = sól + wodór
2Na + 2HClO₄ = 2NaClO₄ + H₂↑
3.tlenek metalu + kwas = sól + woda
Na₂O + 2HClO₄ = 2NaClO₄ + H₂O
4. zasada + tlenek kwasowy = sól + woda
2NaOH + Cl₂O₇ = 2NaClO₄ + H₂O
5. tlenek zasadowy + tlenek kwasowy = sól
Na₂O + Cl₂O₇ = 2NaClO₄
6. sól₁ + sól₂ = sól₃ + sól₄↓
2Fe(ClO₄)₃ + 3Na₂CO₃ = 6NaClO₄ + Fe₂(CO₃)₃↓