👤

Ciało rusza z miejsca z przyspieszeniem 1 m/si porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym w czasie 4 s, a następnie przez 10 s ruchem jednostajnym. Oblicz wartoś predkości końcowej tego ciała i przebytą droge. Zadanie rozwiąż graficznie i algebraicznie.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:
Dane:         Szukane
a = 1 m/s     v = ?
t = 4s           s = ?

Droga przebyta po 4 sekundach przy przyśpieszeniu jednostajnym 1m/s = 8 m
Prędkość końcowa 4m/s.
Droga przebyta po następnych 10 sekundach z prędkością 4m/s -> 4 * 10 = 40 m
40m + 8m = 48m łącznie przebytej drogi.
v = 4m/s
s = 48m

Wyjaśnienie:

W załączniku przedstawienie przyśpieszenia na wykresie.

Zobacz obrazek Piotrekk16gg