👤

Oblicz masę każdego z produktów reakcji rozkładu 72 g wody, jeżeli masa otrzymanego tlenu była 8 razy większa od masy wodoru.
SZYBKO!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

  36g                      32g

2H2O --> 2H2 +    O2

  72g        8g         64g

Odp. Powstało 64g tlenu oraz 8g wodoru.

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

              2* 36g     2*2g  32g

reakcja:  2H2O--> 2H2+O2

                 72g          8g     x

       72g= 8g + x

       x=72g  -8g

       x= 64g

odp: Z 72g wody  otrzymano 8g wodoru i 64 gtlenu  

Go Studier: Inne Pytanie