👤

Bardzo proszę o pomoc . Lena ma 15 zł i chce kupić jak najwięcej Lizaków jeden lizak kosztuje 3 zł ile Lizaków może kupić Lena

Odpowiedź :

Odpowiedź:

15:3=5

Odp. Lena może kupić 5 lizaków.

Myślę, że pomogłam :)

Lena ma 15 zł i chce kupić jak najwięcej lizaków, jeden lizak kosztuje 3 zł. Ile lizaków może kupić Lena?

  • 15 ÷ 3 = 5
  • Odp: Lena może kupić 5 lizaków.