👤

Auto na początku jechało 50km/h potem 40 a na końcu 90 jaka była średnia prędkość samochodu jak 100km przejechał w ciągu 2h

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\s = 100 \ km\\t = 2 \ h\\Szukane:\\v_{sr}= ?\\\\Rozwiazanie\\\\v_{sr} = \frac{s}{t}\\\\v_{sr} = \frac{100 \ km}{2 \ h}\\\\\boxed{v_{sr} = 50\frac{km}{h}}[/tex]