👤

Napięcie zmierzone woltomierzem między końcami przewodnika wynosi 230 V. Jaką prace wykonały siły elektryczne jeżeli pomiędzy końcami przewodnika przepłynął ładunek o wartości 6 C?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=230V

Q=6C

-----------------------

W ?

W = U*Q = 230V * 6C = 1380 J

W = 1380 J

Wyjaśnienie: