Odpowiedź :
a = 3.5m
p= a²
p=3.5²
p=12.25 m²
malujemy dwa razy czyli
pm=2×p
pm=2×12.25
pm = 24.5m2
1 puszka= 7m²
24.5÷7=3.5
musisz kupić 4 puszek farby ponieważ masz cenę za puszkę a nie za.litr
cena farby
4×17.80=71.20
Odpowiedź:
a - bok sufitu = 3,5 m
P - pole powierzchni sufitu = a²= 3,5² m² = 12,25 m²
Ponieważ malujemy dwa razy , więc powierzchnia do pomalowania jest dwa razy większa
2P = 12,25 m² * 2 = 24,5 m²
24,5m² : 7 m² = 3,5 puszki farby potrzeba ,więc trzeba kupić 4 puszki
4 * 17,80 zł = 71,20zł należy zapłacić za farbę
Odp: Za farbę nalezy zapłacić 71,20zł